Návrh úpravy súkromnej záhrady vychádza z požiadaviek majiteľa a má za cieľ vytvoriť priestor komfortne využiteľný, celoročne atraktívny, tak aby záhrada aj po revitalizácií poskytovala úrodu ovocia a zeleniny.

Výsadba je pestrá a bohatá. Drevené konštrukcie pri vstupnej bránke, pri fasáde domu i pri stavbe bazéna sú doplnené výsadbou popínavých rastlín – vistéria, ruža, pavinič, zemolez, kiwi a iné. Pred rodinným domom je navrhovaná dominantná drevina.
Vodný prvok vo forme vodopádu padajúceho do kameňa je umiestnený na múriku pri vstupe do záhrady.
Pri rekonštrukcií záhrady pribudol do priestoru sčasti zapustený a sčasti vyvýšený bazén. Tento dopĺňajú zaujímavé vyvýšené záhony. Výsadba v toskánskom a romantickom štýle je zastúpená  olivovníkmi, zakrslými borovicami, tvarovanými drevinami, ihličnanmi rôznych tvarov, ružami  a levanduľami. Zahĺbené okrúhle posedenie je doplnené bylinkami. Trávnik sa zužuje medzi záhonmi, ale  umožňuje prechod do zadnej časti záhrady. Prechod do zadnej časti záhrady je možný po chodníčku vedľa bazéna pod pergolami s popínavými rastlinami. Vyvýšené záhony na zeleninu, ovocné stromčeky, kríky, popínavé kiwi i podsadba jahôd sa nachádzajú práve v zadnej časti záhrady. Záhradu lemuje oplotenie, ktoré je doplnené vždyzelenými aj kvitnúcimi krami, trvalkami a tiež popínavkami.
V záhonoch je navrhované mulčovanie píniovou kôrou, ktorá dodáva výsadbe príjemný prírodný charakter.